Kwiaty kwitnące na jesień

Cebulki Kwiatów

Jedną z najpopularniejszych gatunków jednakowo jak w przypadku drzew Bonsai jest forma kaskadowa. Aranżuje się ją przez wyprowadzenie długiego pędu, na długość jakiego systematycznie rozstawione są liczne, niewielke kwiatostany.

Gdybyś chciał dowiedzieć się wiecej Kliknij W stronę

Drzewka Bonsai

Pochłania owo długiego czasu uprawy, w takim razie rośliny powinno się sadzić bardzo wcześnie, z rozsad ukorzenionych już w grudniu, bo są to rośliny jesienne. Po uszczknięciu oraz rozkrzewieniu wybiera się na każdej roślinie najsilniejszą wić jako newralgiczny oraz już się go nie redukuje. Wiedzie się je przy przewodach, drabinkach względnie innych rusztowaniach pod kątem ok. 45° w dół. Skutkuje owo wybijanie licznych pędów bocznych. Hodowla kaskadowych chryzantem istnieje ogromnie zbliżona do uprawy Bonsai. Wszystkie pędy prócz dominującego obcina się ponad trzecim liściem. Czyni się tak do finiszu pory letniej. Istnieje to uprawa o tyle kłopotliwa, że przez nieco pierwszych miechów kierowana jest w warunkach krótkiego dnia oraz rośliny muszą być doświetlone, by utrzymać je w stanie wegetatywnym, iżby nie tworzyły pąków kwiatowych. Winno owo być doświetlanie przedłużające dzień aż do 16 godzin, lecz nie musi być silne, a także powinno utrzymywać się aż do finiszu kwietnia, ponieważ są to kwiaty jesienne.

Gdyby interesowało Cię więcej informacji o Bonsai|Jeżeli chcesz poznać tajniki uprawy Bonsai, przejdź TUTAJ.

 

Należy pamiętać, iż żeby zachować rośliny w stanie intensywnego wzrostu przez tak długi okres a także iżby kwitnienie było silne a także fantastyczne, kwiaty winny być co najmniej raz przesadzone aż do większych doniczek w ożywcze podłoże. Gleba winna być przewiewna i przepuszczalna, a kwiaty należy systematycznie użyźniać – pierwotnie co 2-3 tygodnie, w przyszłości nawet co siedem dni, roztworami nawozów o stężeniu 0,1-0,3% (1-3 g/l).

Kwiaty Poznań

Odrębne postacie – jak postacie geometryczne, spirale itp. prowadzi się przycinając je jednakowo, a rozpinając jedynie na odpowiedniego rusztowaniach. Pociągające są również drobne formy jako kwiaty doniczkowe, zaadaptowane do zawieszania, przeznaczone do ozdoby mieszkań, biur, sklepów czy stosowane jako kwiaty doniczkowe albo kwiaty na balkon itp. Kreuje się taką gatunek sadząc nie ukorzenioną rozsadę w wlocie dna odwróconej doniczki zasypanej ziemią. Gwoli zabezpieczenia rozsady przed więdnięciem można ją osłonić torebką foliową.

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji dotyczących drzewka Bonsai, kliknij TUTAJ.

Po ukorzenieniu uszczykuje się roślinę, natomiast po rozkrzewieniu doniczkę odwraca się i zawiesza na drucie przyczepionym do wystającej krawędzi doniczki ewentualnie przymocowanym aż do niej poprzez wywiercone przeloty. Jest dozwolone też użyć specjalnych doniczek wiszących, z jakich w pierwszej chwili zdejmuje się wieszak. Witki rosną ku górze oplatając doniczkę. W zależności od trybu kształtowania i przyczepiania wici jest dozwolone aranżować zwisające kwiaty jesienne, tak zwane ,pająki”, koszyki, kolorowe lampiony z żarówką w środku. W tym wypadku flancy kwiatów można sadzić znacznie później aniżeli przy wcześniej omawianych formach np. w marcu czy kwietniu (a nawet jeszcze później), kiedy niepomocne jest już uciążliwe doświetlanie.

Comments are closed.